Neumm

Odborný časopis o evropské medicíně

NOVINKY

Novinky v léčbě neplodnosti. Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku. (více)
CLOGIN - první vaginální výplach výplach s protizánětlivým účinkem na přírodní bázi byl uveden na trh v České republice. Poševní výplach CLOGIN ulevuje od svědění a pálení při vaginálních zánětech a mykózách díky obsahu přírodních látek (gel z Aloe vera, terpinen 4-ol) a kyseliny borité. (více)
Vaginální krém VITAgyn C s trojím účinkem v léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz, byl uveden v České republice. Účinnost VITAgynu C v léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz byla ověřena v klinické studii v Itálii. (více)

O STRÁNKÁCH

Přečtěte si více o stránkách NEUMM a možnostech, které Vám nabízí.
Přečtěte si více o společnosti MedNews, s.r.o.

REKLAMA

 

SPŘÁTELENÉ PORTÁLY

MedNews
PharmNews

Časopis / Časopis NEUMM 1-2/4/2012 / Cervicitis – léčba a její možnosti

Cervicitis – léčba a její možnosti

S cervicitidou se v průběhu života setká až 50% žen. Mezi nejčastější infekční agens cervicitidy patří Chlamydia trachomatis. Běžnými symptomy jsou vaginální krvácení, výtok a dyspareunie. Empirická terapie zahrnuje podání p.o. azitromycinu a vaginálního nystatinu s nifurantelem. Pro urychlení hojení
zánětlivých lézí epitelu děložního čípku podáváme vaginálně hyaluronan (Cicatridina čípky, Farma-Derma).

Za účelem ověření efektu hyaluronanu jsme 47 pacientek s cervicitidou a přítomností špinění či postkoitálního krvácení rozdělili do dvou skupin a sledovali
jsme redukci těchto symptomů v obou skupinách – ve skupině A (N=22) s hyaluronanem a ve skupině B (N=25) bez hyaluronanu. Klinický efekt se hodnotily pacientky vyplněním dotazníku. Výsledky: Léčbu dokončily všechny pacientky. V obou skupinách došlo k významné redukci postkoitálního krvácení. Ve skupině A došlo k redukci postkoitálního krvácení po 5 týdnech terapie u 15 žen (68,2%), zatímco ve skupině B u 7 žen (28%). Stav po deseti týdnech koreloval s celkovými výsledky redukce postkoitálního krvácení.

Závěr: Použití hyaluronanu významně urychluje proces hojení. Jeho zařazení do léčby cervicitidy pozitivně ovlivňuje komfort pacientky rychlostí redukce postkoitálního krvácení a dalších symptomů.

CELÝ ČLÁNEK VE FORMÁTU .pdf

  Zpět

HLEDÁNÍ

REKLAMA