Neumm

Odborný časopis o evropské medicíně

NOVINKY

Novinky v léčbě neplodnosti. Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku. (více)
CLOGIN - první vaginální výplach výplach s protizánětlivým účinkem na přírodní bázi byl uveden na trh v České republice. Poševní výplach CLOGIN ulevuje od svědění a pálení při vaginálních zánětech a mykózách díky obsahu přírodních látek (gel z Aloe vera, terpinen 4-ol) a kyseliny borité. (více)
Vaginální krém VITAgyn C s trojím účinkem v léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz, byl uveden v České republice. Účinnost VITAgynu C v léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz byla ověřena v klinické studii v Itálii. (více)

O STRÁNKÁCH

Přečtěte si více o stránkách NEUMM a možnostech, které Vám nabízí.
Přečtěte si více o společnosti MedNews, s.r.o.

REKLAMA

 

SPŘÁTELENÉ PORTÁLY

MedNews
PharmNews

Novinky / Poševní čípky s kyselinou hyaluronovou CICATRIDINA k rychlému hojení ran v pochvě a na děložním čípku jsou již dostupné v České republice. / Novinky v léčbě neplodnosti.

Novinky v léčbě neplodnosti.

Řešení potíží s otěhotněním je běžnou součástí praxe gynekologa. Nejčastější endokrinopatií odpovědnou za infertilitu je syndrom polycystických ovárií (PCOS).

Neplodnost bývá důvodem, pro který pacientka vyhledá pomoc svého gynekologa. Prvním krokem v managementu neplodnosti jsou režimová opatření. Nicméně, tento postup je ženami často vnímán jako příliš pasivní a zdlouhavý a vyžadují aktivní přístup, tj. přípravek, který by řešil jejich problém ihned.

Recentní klinické studie potvrdily, že suplementace mikronutrientů (zejména myo-inositolu) obnovuje spontánní ovariální aktivitu a fertilitu a zároveň redukuje další symptomy spojené s PCOS. V České republice byl nedávno uveden doplněk stravy NosiFol® s obsahem myo-inositolu, kyseliny listové, hořčíku a vitaminů B6 a B12.

Kyselina listová a vitamin B12 snižují riziko vrozených vad a potratů. Denní suplementace hořčíku přispívá ke snížení inzulinové rezistence, často přítomné u pacientek s PCOS.

Unfer V, Carlomagno G, Dante G, Facchinetti F. Effects of myo-inositol in women with PCOS: a systematic review of randomized controlled trials. Gynecol Endocrinol. 2012 Feb 1

Stránský M. Preventivní účinky kyseliny listové. Interní Med. 2011;13(4): 159–162

Thompson MD et al. Vitamin B-12 and neural tube defects: the Canadian experience. American Journal of Clinical Nutrition 2009;89(2):697S-701S

Paolisso G, Sgambato S, Gambardella A, Pizza G, Tesauro P, Varricchio H, D'Onofrio F. Daily magnesium supplements improve glucose handling in elderly subjects. Am J Clin Nutr 1992;55:1161-7

  Zpět

HLEDÁNÍ

REKLAMA